Makina e re e Alfa Romeos të cilën po e presin të gjithë – Lajmi.net
Makina e re e Alfa Romeos të cilën po e presin të gjithë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 17:28, 24 December 2018
Ka kaluar kohë prej se Alfa Romeo ka ofruar supermakinë, përkatësisht prej 2010-ës. Por sipas të dhënave të fundit, ata po bëjnë një makinë të kërkueshme sërish.

“Po planifikojmë të bëjmë një 8C në ditën ndërkombëtare të marketit kapital”, tha shefi i Alfa Romeos, Timi Kuniskis, sipas AutoGuide, transmeton lajmi.net.

Megjithëse ai refuzoi të ofrojë detaje të mëtejshme, konfirmimi i një super-makine të prej një nga markave italiane nuk është se do të krijojë shumë bujë.

Ajo çfarë ka mundur të mësohet është se 8C Competizione është ndërtuar kryesisht në blloqet ndërtuese të huazuara nga Maserati.

Gjithashtu, CarBuzz ka arritur të sigurojë edhe disa fotografi të makinës, të cilën do ta ndiqni më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO