Llapi i rikthehen fitores, triumfon ndaj Gjilanit

Llapi ka arritur të marr një fitore të rëndësishme ndaj Gjilanit. Ekipi i Tahir Batatinës, kanë marrë një fitore minimale 0:1, por të rëndësishme ndaj Gjilanit. Pjesa e parë e këtij takimit ishte më e baraspeshuar, ashtu edhe u mbyll me rezultat 0:0, transmeton lajmi.net. Në 45 minutat e tjerë, të dy ekipet po kërkonin…

Sport

17/09/2022 16:54

Llapi ka arritur të marr një fitore të rëndësishme ndaj Gjilanit.

Ekipi i Tahir Batatinës, kanë marrë një fitore minimale 0:1, por të rëndësishme ndaj Gjilanit.

Pjesa e parë e këtij takimit ishte më e baraspeshuar, ashtu edhe u mbyll me rezultat 0:0, transmeton lajmi.net.

Në 45 minutat e tjerë, të dy ekipet po kërkonin golin e fitores.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit, ishte Shabani që arriti të shënoj, në minutën e 81`.

Gjilani në minutat shtesë shënoi, por goli u anulua.

Kështu, Llapi regjistron një fitore të rëndësishme dhe shkon në kuotën e tetë pikëve, në vendin e gjashtë, kurse Gjilani mbetet në vendin e dytë me 14 gjithsej./Lajmi.net/