Liverpool shënon fitore komode në udhëtim te Leeds

19:28 | 12 Shtator 2021

Liverpool ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Leeds United.

“Reds” fituan me rezultat 0 – 3, shkruan lajmi.net.

Ishte Mohamed Salah që zhbllokoi rezultatin pas një asistimi të bukur nga Trent Alexander-Arnold (20′), rezultat më të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Fabinho tutje dyfishoi epërsinë me një gol të bukur (50′).

Punët për Leeds United u vështirësuan u ndëshkua me të kuq, pasi bëri një ndërhyrje tejet të rrezikshme ndaj Harvey Elliott, ku më shumë gjasa ia theu këmbën.

Ndërkohë, derisa pritej që takimi të mbyllej me këtë rezultat, në skenë doli Sadio Mane që vulosi fitoren e Liverpoolit (90+2).

Me këtë fitore, Liverpool renditët në pozitën e tretë me 10 pikë, aq sa kanë edhe Chelsea dhe Man United, derisa Leeds renditët në pozitën e 17-të me dy sosh./Lajmi.net/