Liria i gëzohet fitores së parë në Superligë, Fushë Kosova vazhdon pa pikë

Ekipi prizrenas, Liria ka shënuar fitore ndaj Fushë Kosovës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së katërt në Superligën e Kosovës. Prizrenasit arritën të gjenin golin e epërsisë në minutën e 34-të, kur Melos Zenunaj u tregua i saktë për 1-0. Me të filluar pjesa e dytë, ‘Pampurat’ filluan të kishin më shumë nga…

Sport

02/09/2023 18:12

Ekipi prizrenas, Liria ka shënuar fitore ndaj Fushë Kosovës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së katërt në Superligën e Kosovës.

Prizrenasit arritën të gjenin golin e epërsisë në minutën e 34-të, kur Melos Zenunaj u tregua i saktë për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë, ‘Pampurat’ filluan të kishin më shumë nga loja dhe kjo iu shpërblye.

Dominik Ivkic arriti t’i barazojë shifrat në 1-1 në minutën e 66-të.

Arber Likaj harkoi bukur në zonë, ku gjeti Zenunajn i cili nga afër shënoi për 2-1, në fund të ndeshjes.

Liria ka tubuar katër pikë, ndërsa Fushë Kosova mbetet ende pa pikë.