Receta – Lajmi.net

Aktuale

Sallatë dimërore me shegë, lakër dhe portokall

Lakrën e bardhë mund ta përdorni edhe në gjellë, sigurisht, por si shija e gjallë që ka në sallatë, nuk do të jetë....

27 January, 2019 Lexo më shumë

Receta e shpejtë e darkës të së dielës: File pule me salcë speci

E diela njihet si një ndër ditët kur kërkesat për pushim janë mjaft të mëdha....

20 January, 2019 Lexo më shumë

Tortë me bajame dhe mandarina

Që të dy përbërësit e cekur në titull mund të gjenden në markete edhe në stinën e dimrit....

8 January, 2019 Lexo më shumë

Torte me mollë, recetë e shpejtë dhe e shëndetshme

Që të gjithë ne jemi në dijeni për vetitë pozitive shëndetësore që ka molla....

7 January, 2019 Lexo më shumë

Sallatë Cezar: Si ta përgatisni sallatën më të famshme në botë

Sekreti i sallatës Cezar është pikërisht salca, ajo që i ka dhënë dhe emrin kësaj sallate....

6 January, 2019 Lexo më shumë

Sallata që mund t’iu ndihmojnë të humbni peshë shpejtë, ja si ta përgatisni

A keni gjetur ndonjëherë vetën tuaj duke u shtrirë në shtrat gjatë natës, duke shikuar tavanin, ndërsa një dëshirë e parreshtur e ngrënies së ndonjë ushqimi fillon t'iu pushtojë....

3 January, 2019 Lexo më shumë

Buding me luleshtrydhe

E keni provuar ndonjëherë pudingun me luleshtrydhe? Ka padyshim shije më të freskët e verore se ai i zakonshmi. Është mirë të përgatitet një ditë më parë. ...

2 January, 2019 Lexo më shumë

Gjoks pule me salcë kremoze, hudhër e limon, receta që duhet ta gatuani të gjithë

Gjoksi i pulës cilësohet si pjesa më e shijshme e këtij shpendi pas pjekjes, i cili më pas mund të përcjellet me ndonjë melmesë të mundshme....

31 December, 2018 Lexo më shumë

Receta e vërtetë e sheqerpares turke

Në ndryshim nga bakllavaja, e cila njihet zyrtarisht si ëmbëlsira e festave qofshin këto me karakter fetar apo Viti i ri, sheqerparja është një nga ato ëmbëlsira që mund ta bëni në çdo moment. Sot kemi sjellë për ju versionin turk të saj. Na besoni, do të lëpini gishtat kur ta provoni. Dhe duke qenë se jemi shumë afër festave, ja ku keni një ide të mirë për ëmbëlsira....

30 December, 2018 Lexo më shumë

Shpallim të hapur sezonin e sallatës ruse, këto janë gabimet që nuk duhet të bëni kur zieni perimet

Në mënyrë që çdo gjë të jetë perfekte, duhet të dini disa truke. ...

27 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO