‘L’Equipe’ zbulon klauzolën e Dembele

Ousmane Dembele ka një klauzolë në kontratën e tij te Barcelona. Ylli francez, Dembele gjatë verës ka rinovuar kontratën e tij me skuadrën katalane, dhe në këtë kontratë duket se ka një klauzolë. Sipas ‘L’Equipe’, francezi nuk ka pranuar asnjë bonus për rinovimin, por dy palët janë dakorduar të aktivizojnë një klauzolë liruese prej 50…

Sport

22/09/2022 08:14

Ousmane Dembele ka një klauzolë në kontratën e tij te Barcelona.

Ylli francez, Dembele gjatë verës ka rinovuar kontratën e tij me skuadrën katalane, dhe në këtë kontratë duket se ka një klauzolë.

Sipas ‘L’Equipe’, francezi nuk ka pranuar asnjë bonus për rinovimin, por dy palët janë dakorduar të aktivizojnë një klauzolë liruese prej 50 milionë eurove për verën tjetër, përcjell lajmi.net.

Nëse kjo klauzolë aktivizohet, gjysma e shumës do t’i shkonte Dembele, si formë për të paguar lojtarin, pa impakt në situatën aktuale të skuadrës.

Dembele është kthyer në një pjesë kyçe të Xavi Hernandez këtë edicion. /Lajmi.net/