LDK e VV e bojkotojnë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

11:54 | 12 Korrik 2019

Ka nisur të mbahet mbledhja e sotme e Kryesisë së  Kuvendit të Kosovës.

Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga PSD si dhe një përfaqësues i komuniteteve, njofton Klan Kosova.

Dy partitë tjera opozitare LDK e VV e kanë bojkotuar këtë mbledhje.