Lazio-Roma, lajm i pabesueshëm para derbit të urryer

Derbi i Romës njihet si një ndër ndeshjet me rivalitetin më të madh në botë.

Sport

04/12/2016 11:48

Mirëpo, spektakli i zakonishëm në tribuna do të mungojë edhe këtë ndeshje.

Kjo për shkak se dy grupet ultras të Lazios dhe Romës, Curva Nord dhe Curva Sud, do ta vazhdojnë bojkotin ndaj ndeshjeve që zhvillohen në “Olimpico”, përcjellë “Lajmi.net”.

Për arsye të ndryshme nga njëra-tjetra, dy tifo-grupet do të vazhdojnë me bojkotin.

Ndeshja mes Lazios dhe Romës zhvillohet sot në ora 15:00.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6