La Liga bllokon regjistrimin e Gavit në ekipin e parë, lojtari humbet numrin gjashtë

Gavi është hequr zyrtarisht nga statusi i ekipit të parë në Barcelonë, mes një mosmarrëveshjeje për regjistrimin e kontratës, dhe gjithashtu duhet të heqë dorë nga fanella e tij numër gjashtë. Mesfushori trashëgoi numrin ikonë të skuadrës, që më parë e kishte Xavi pasi ra dakord të shkruante kushte të reja në shtator, transmeton lajmi.net.…

Sport

30/03/2023 09:48

Gavi është hequr zyrtarisht nga statusi i ekipit të parë në Barcelonë, mes një mosmarrëveshjeje për regjistrimin e kontratës, dhe gjithashtu duhet të heqë dorë nga fanella e tij numër gjashtë.

Mesfushori trashëgoi numrin ikonë të skuadrës, që më parë e kishte Xavi pasi ra dakord të shkruante kushte të reja në shtator, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, La Liga po bllokon regjistrimin e një marrëveshjeje të re pasi Barça vazhdon të ketë vështirësi financiare.

Gjigantët katalanas kanë tejkaluar buxhetin për 2022-23 dhe, si rezultat, ylli nga La Masia, Gavi do të duhet të mbetet në klubin Juvenil A për momentin – me La Liga që konfirmon të njëjtën gjë kur përditëson listën e skuadrës së Barcelonës në faqen e tyre zyrtare.

Gavi do të rikthehet në fanellën numër 30, numër që e kishte para atij gjashtë.

Barcelona është e bindur se mund të lirojë hapësirë në faturën e pagave të saj për të regjistruar Gavi këtë verë, mes bisedave për interesim që po tregohet për të riun nga Bayern Munich./Lajmi.net/