Ky është smartphoni më i vogël në botë (Foto)

17:33 | 9 Qershor 2018

Sipas prodhuesit, ajo duhet të jetë smartphone më i vogël në botë.

Unihertz ka një sensor gjurmë gishtash , shkon në Android 8.1 Oreo dhe aktualisht është duke kërkuar përkrahës në platformën “kickbacker të crowdsourcing”.

Unihertz duhet të peshojë jo më shumë se 108 gramë, përmasat janë 96 x 45 x 18 milimetra. Në pjesën e përparme ka një sensor gjurmë gishtash. Ekziston edhe një prizë prej 3, 5mm . Ekrani është i mbrojtur nga Corning Gorilla Glass dhe pajisja është e mbrojtur nga uji. Në një klip të shpërndar në Facebook tregohet se ju mund të fotografoni me këtë smartphone edhe nën ujë.

Sipas tabelës, Atom duhet të ketë një procesor Octa-Core me 2 GHz, 4 GB RAM dhe 64 GB memorie. Madhësia e ekranit është 2.45 inç dhe ka një rezolucion prej 240 x 432 piksele. Bateria me fuqi 2000mAh është e ngarkuar me anë të USB-C. Kamera kryesore ka 16 MP, kamera e përparme në 8 MP.