Ky është celulari më i mirë i vitit 2016

Viti 2016 ishte një tjetër vit fenomenal për celularët e mençur, me iPhone 7 të Apple, Galaxy S7 të Samsung, OnePlus 3T, Google Pixel, dhe më shumë.

Auto & Tek

05/12/2016 00:20

Këta janë celularët më të mirë të këtij viti, bazuar në vlerësimet e bëra nga ekspertët e teknologjisë.

Për çmim, OnePlus 3T është më i miri

onplus_1480889763-8351066

OnePlus 3T kushton 470 euro me 64GB – dhe është padyshim një pajisje mahnitëse.

Për fansat e Android – Google Pixel, Google Pixel XL

pixel_1480889773-4980113

Google Pixel është celulari i parë i dizajnuar dhe prodhuar nga Google.

Më i miri për foto – Apple iPhone 7 Plus

iphone-7-plus-744267_1480889783-1913128

Apple iPhone 7 Plus ka një ekran 5.5 inç – dhe kamerën më të mirë në botë që kompania ka prodhuar ndonjëherë. Mbrapa celularit nuk ndodhet vetëm një kamerë, por dy kamera me 12MP, shkruan Gazeta Express.

Celulari më i mirë i vitit 2016 – Samsung Galaxy S7 Edge

edge7_1480889795-5732302

Me Galaxy S7 Edge, Samsung ka adresuar sistematikisht çdo kritikë që e kishte marrë për S6 Edge. Celulari ka një ekran 5.5 inç HD të lakuar në skaje. Ai është edhe i qëndrueshëm ndaj ujit dhe është celulari më tërheqës që kompania ka prodhuar ndonjëherë.