Kuvendi konfirmon kërkesën për formimin e grupit të ri parlamentar nga të larguarit e Vetëvendosjes – Lajmi.net
Kuvendi konfirmon kërkesën për formimin e grupit të ri parlamentar nga të larguarit e Vetëvendosjes
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:41, 14 March 2018
Kuvendi i Kosovës ka konfirimaur kërkesën e 12 deputeteve të larguar nga Vetëvendosje,  për formimin e grupit të ri parlamentar.

Si njoftimit të Kuvendit kresa për grup të ri parlamentar është bërë nga Dardan Sejdiu, dhe është nënshkruar edhe nga 11 deputetë tjerë.

“Administrata e Kuvendit të Republikës së Kosovës, ka pranuar sot kërkesën e deputetit Dardan Sejdiu, të nënshkruar nga 12 deputetë, për krijimin e grupit të ri parlamentar, me emër Grupi i Deputetëve të Pavarur (GDP). Kërkesa është nënshkruar nga deputetët: Aida Dërguti, Visar Ymeri, Faton Topalli, Fisnik Ismaili, Dukagjin Gorani, Driton Çaushi, Dardan Sejdiu, Frashër Krasniqi, Dardan Molliqaj, Besa Baftiu, Salih Salihu dhe Shqipe Pantina”.

“Kryetar i grupit, sipas kërkesës, do të jetë deputeti Dardan Sejdiu”, thuhet në njoftim.

Përveç këtij grupi nga grupi parlamentar është larguar edhe Donika-Kadaj Bujupi, e cila është rikthyer në AAK./Lajmi.net/ ​

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO