Kuka mëson kundërshtaren për raundin e tretë, do të ketë punë me rusen Babintseva

Loriana Kuka ka mësuar edhe kundërshtaren e radhës.

Sport

25/10/2020 13:53

Kuka ishte superiore në duelin e saj të parë, duel që ishte i vlefshëm për raundin e dytë të Grand Slam të Budapestit, shkruan lajmi.net.

Pasi mposhti xhudisten nga Mongolia, Loriana ishte në pritje për të mësuar fituesen e duelit Aleksandra Babintseva dhe Licua Cantero.

Ishte rusja ajo që fitoi këtë duel, duke e mposhtur Canteron me IPPON.

Kështu, Kuka dhe Babintseva përballen në raundin e tretë. /Lajmi.net/