Kujdes nga kremrat e duarve, po ua rrezikojnë jetën – Lajmi.net
Kujdes nga kremrat e duarve, po ua rrezikojnë jetën
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 16:12, 18 December 2018
Kremrat e duarve mund të depërtojnë në rroba dhe në shtrat, duke i bërë ato më të cënueshme nga zjarri dhe potencialisht t'ua rrezikojë jetën edhe njerëzve, kanë paralajmëruar ekspertët mjekësor.

Këta lloj kremrash duhet të përmbajnë paralajmërime për zjarrin, ka rekomanduar sot Agjencia Rregullatore për Produkte Medicinale.

Kremrat absorbohen nga rrobat, të cilat mund të digjen më shpejtë se ç’mendohet, transmeton lajmi.net.

Kremrat e njohur si “emolentë” janë njohur më parë për këtë veti të djegies, por paralajmërimi tani është zgjeruar duke përfshirë të gjithë kremrat e lëkurës.

Organi qeveritar tani dëshiron që produktet të kenë etiketa paralajmëruese mbi kremrat dhe për njerëzit që shesin dhe blejnë ato. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO