Kroaci: Gruaja i mbijetoi goditjes së rrufesë

Një grua është goditur nga rrufeja sot në afërsi të Splitit teksa po notonte në det në plazhin e Kashjunit dhe pas reanimacionit është transportuar në qendrën klinike të Splitit. Ekipi i emergjencës ka mbërritur në vendngjarje dhe ka reanimuar me sukses gruan e lënduar në plazh. Gruaja ka qenë në det në momentin kur…

Lajme

20/08/2022 19:11

Një grua është goditur nga rrufeja sot në afërsi të Splitit teksa po notonte në det në plazhin e Kashjunit dhe pas reanimacionit është transportuar në qendrën klinike të Splitit.

Ekipi i emergjencës ka mbërritur në vendngjarje dhe ka reanimuar me sukses gruan e lënduar në plazh.

Gruaja ka qenë në det në momentin kur ka rënë rrufeja dhe pas reanimacionit është transportuar në urgjencën në KBC Split me një dëmtim në kokë, sipas mediave kroate.