Kombinimi i mollave, karotave dhe rrepave mund të shërojë këto sëmundje – Lajmi.net
Kombinimi i mollave, karotave dhe rrepave mund të shërojë këto sëmundje
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 17:41, 17 December 2018
Mënyra më e mirë për të marrë bollëkun e përfitimeve nga pemët dhe perimet është përmes lëngjeve.

Sipas ekspertëve, lëngjet e shtrydhura të freskëta janë më të dobishme sesa ngrënia e perimeve apo frutave të papërpunuara.

Ato mund të na ndihmojë të forcojmë sistemin tonë imunitar, të zvogëlojmë rrezikun e kancerit, të largojmë trupin tonë, të na ndihmojë të humbim peshën etj.

Megjithatë, ekziston edhe një lloj lëngu, përkatësisht kombinimi i mollave, karotave dhe rrepave në përzierëse frutash, i cili sjell një sërë përfitimesh shëndetësore. Ndiqini ato më poshtë:

  1. Përmirëson shëndetin e zemrës
  2. Përmirëson shikimin
  3. Përmirëson shëndetin e lëkurës. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO