Kjo është renditja tabelare në Ligën e Kampionëve pas dueleve të sotme

23:43 | 20 Tetor 2021

Sonte janë zhvilluar tetë ndeshjet e radhës në LK.

Skuadrat në grupet E,F,G dhe H kanë luajtur sonte ndeshjet e radhës në Ligën e Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Favoritët arritën fitoret e radhës, pasi Barcelona mposhti Dynamo Kievin 1-0, Bayerni fitoi bindshëm ndaj Benfikës 0-4.

Chelsea poashtu fitoi me lehtësi ndaj Malmos 4-0, ndërsa Man Utd mposhti me përmbysje Atalantën 3-2, e në anën tjetër Juventusi triumfoi ndaj Zenitit 0-1.

Në duelet tjera Salzburgu fitoi 3-1 kundër Wolfsburgut, Villareal fitoi 1-4 ndaj Villarrealit, kurse ndeshja e vetme që u mbyll baras ishte ajo mes Lille dhe Sevillës 0-0.

Kjo është renditja e skuadrave në grupet E,F,G dhe H pas tri xhirove të luajtura. /Lajmi.net/