Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia? – Lajmi.net
Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?
Autori: Lajmi.net BotaLajmePolitikëRajoni 23:59, 14 April 2018
Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo.

Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo.

Ja shtetet që mbështesin sulmin ajror në Siri janë:

– Shtetet e Bashkuara

– Mbretëria e Bashkuar

– Franca

– Gjermana

– Turqia

– Arabia Saudite

– Katari

– Kanadaja

– Japonia

– Australia

– Izraeli

– Kroacia

– Kosova

– Shqipëria

Shtetet që kundërshtojnë sulmet në Siri

– Regjimi sirian

– Rusia

– Irani

– Kina

– Serbia? (Vuçiq nuk është deklaruar as pro e as kundër, por e mban anën e Rusisë).

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO