Këto janë ndryshimet që mund t’i sjellë Twitteri – Lajmi.net
Këto janë ndryshimet që mund t’i sjellë Twitteri
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:21, 9 January 2019
Disa muaj më parë, Twitter njoftoi se kishte filluar testimin e ndryshimeve të reja për të promovuar biseda të shëndetshme në platformë. Tani, këto ndryshime do të shfaqen në një grup testesh tek përdoruesit në javët e ardhshme, sipas Engadget.

Twitter së pari tregoi këto karakteristika në tetor të vitit të kaluar. Përditësimet përfshijnë statusin “online” që shfaqen pranë avatarëve të përdoruesve gjithashtu duken sikur do të përfshihen në testin publik, transmeton lajmi.net.

Të gjitha këto ndryshime janë pjesë e iniciativës së Twitter për të ndihmuar në nxitjen e ndërveprimeve pozitive midis përdoruesve dhe uljen e gjuhës së urrejtjes dhe abuzimit në platformë.

Është e paqartë saktësisht kur testi publik do të fillojë, por kushdo do të jetë në gjendje të aplikojë, kompania njoftoi në Show Consumer Electronics në Las Vegas.

Jo çdo përdorues që aplikon do të pranohet, dhe askush  në test nuk do të jetë në gjendje të provojë të gjitha tiparet e reja. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO