Këpuca e Artë, garë e ngushtë (FOTO)

Gonzalo Higuain vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë.

Sport

01/02/2016 08:39

Higuain është lider në garën për golashënuesin më të mirë në Evropë për këtë edicion, përcjell Lajmi.net.

Sulmuesi argjentinas i ka realizuar 22 gola me Napolin në Serie A këtë sezonë.

Pas tij vije Pierre-Emerick Aubameyang me 20 gola apo 40 pikë, pasi golat shumëzohen me numrin 2, aq sa është koeficienti i ligave kryesore në Evropë.

Luis Suarez dhe Cristiano Ronaldo e tretë me nga 19 gola të realizuar deri më tani.