Kaos në qytetin e Marseille pak para fillimit të “Euro 2016” (VIDEO)

Dy tifozë të Anglisë janë arrestuar pasi policia përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë një rrahje masive në qytetin e Marseilles, pak para fillimit të “Euro 2016” me ndeshjen e parë mes Francës dhe Rumanisë në Grupin A.

Sport

10/06/2016 10:19

Mediat franceze kanë raportuar se përplasja ndodhi mes tifozëve të Kombëtares angleze dhe një grupi të simpatizuesve të ekipit nga Ligue 1, Olympique Marseille.

YouTube player

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.