Kamberi zhgënjehet nga Rangers

9:10 | 3 Qershor 2020

E ardhmja e sulmuesit të Kombëtares së Shqipërisë, Florian Kamberi është në dyshim te Rangers. Në mediet skoceze raportohet se kartoni i Kamberit nuk do të blihet dhe se gjatë afatit kalimtar të verës do të largohet.

Mediumi skocez Edinburgh Evening News ka raportuar se Hibernian ka nisur negociatat me një skuadër, por ende emri i klubit nuk është bërë i ditur.

Futbollisti shqiptar ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve nga Angli, Gjermani dhe Turqi.

Kamberi në Rangers u transferua në afatin kalimtar të janarit, duke bërë disa paraqitje të mira, madje ka fituar edhe besimin e trajnerit Steven Gerrard, i cili në mediet skoceze ka lavdëruar.

Kriza financiare është duke e detyruar largimin e Kamberit nga Rangers.

Deklarata e Kamberit në ditën e prezantimit se kalimi te Glasgou ishte “një ëndërr e bërë realitet”, tifozët e Hibernianit u revoltuan ashpër me të.