Kalendari i Realit dhe Barcelonës, deri në fund të sezonit

Ky është kalendari i ndeshjeve të mbetura të Real Madridit dhe Barcelonës, deri në fund të këtij edicioni.

Sport

16/04/2015 16:00

Real Madrid dhe Barcelona janë në garë të ashpër mes vete për titull të kampionit në La Ligë.

Por, gjigantët e La Ligës janë pretendent edhe për trofeun e Ligës së Kampionëve.

Në La Ligë kanë mbetur edhe shtatë xhiro vendimtare deri në përcaktimin e kampionit.

Kurse, në garën elite të klubeve evropiane skuadrat kanë mbërritur në ndeshjen e kthimit të çerekfinales.

Në orarin e të dyja skuadrave deri më fund të këtij sezoni, aktualisht Barcelonën e pret një ndeshje më shumë, në finalen e Copa del Rey ndaj Athletic Bilbaos.