Juventusit i hapet rruga për transferimin e Marco Asensio

Skuadra e Juventus mund të jetë në garë për Marco Asensio. Juventus kanë marrë një shtysë të madhe në garë për Asensio, me skuadrën e Real Madrid që s’janë të interesuar të vazhdojnë kontratën me të. ‘Biankoneri’ kanë qenë të interesuar për shërbimet e spanjollit që nga sezoni i kaluar, por qëllimi i tij ishte…

Sport

01/12/2022 10:41

Skuadra e Juventus mund të jetë në garë për Marco Asensio.

Juventus kanë marrë një shtysë të madhe në garë për Asensio, me skuadrën e Real Madrid që s’janë të interesuar të vazhdojnë kontratën me të.

‘Biankoneri’ kanë qenë të interesuar për shërbimet e spanjollit që nga sezoni i kaluar, por qëllimi i tij ishte qëndrimi në ‘Santiago Bernabeu’.

Sipas ‘Tuttomercato’, Reali tashmë s’janë të interesuar të rinovojnë me Asensio, dhe tashmë kanë gjetur edhe zëvendësuesin për të – synohet të jetë Leroy Sane.

Situata e Juventus është pak e koklavitur aktualisht, me bordin e drejtorëve që kanë dhënë dorëheqje.

Mbetet të shihet nëse skuadra mund të konsolidohet në kohë për të bërë një lëvizje për Asensio. /Lajmi.net/