Juventusi transferon mbrojtësin e Atletico Madridit

Juventusi ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të Atletico Madridit, Siqueiras.

Sport

13/08/2015 23:19

Skuadra e Juventusit ka arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit brazilian të Atletico Madridit, Siqueira.

Sky shkruan se gjithçka është kryer dhe se mungon vetëm nënshkrimi i kontratës, çka do të bëhet pas kalimit të testeve mjekësore.

Juventus për Siqueiran do të paguaj 9 milionë euro dhe zyrtarizimi do të behet brenda pak ditësh.

Siqueira humbi vendin e tij në skuadrën e parë, pasi Atletico vendosi që të transferonte mbrojtësin e Chelseat, Luis Felipe, i cili në Madrid u kthye pas vetëm një edicioni.