Ja kur do të largohet De Gea nga Man Utd

Ditëve të fundit është thënë se David de Gea nuk dëshiron të vazhdojë aventurën e tij në “Old Trafford”.

Sport

02/12/2018 13:44

Sipas “The Times”, David de Gea do të largohet nga skuadra tek në vitin 2020, transmeton lajmi.net.

“Djajtë e kuq” nuk do të shpenzojnë më shumë në spanjollin, të cilit kontrata i skadon po atë vit.

De Gea veçse ka bërë të ditur se është i pakënaqur me ofertat dhe me situatën tek Manchester United.

Nëse kjo gjendje vazhdon, United mund të përballet me një largim më të hershëm të gardianit. /Lajmi.net/