Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Ja asistimi më i mirë i vitit (Video)

14:42 | 2 Mars 2015

Martinez

Sulmuesi i Portos, Jackson Martinez ka bërë një asistime të mrekullueshëm në ndeshjen e djeshme, që padyshim deri tani është asistimi më i mirë i vitit.

Jackson Martinez ishte tejet në disponim në derbin e mbrëmshëm kundër Sporting Lisbonës.

Në minutën e 30’ ai bëri një asistim spektakular te Christian Tello, i cili përballë portierit shënoi për të kaluar Porton në epërsi.

Martinez e ndali topin në mënyrë perfekte, dhe me një prekje magjike të topit me thembrën e tij, arriti të pasojë për mrekulli te Tello.