Ishte në Bundesliga por u tërhoq nga futbolli shkaku i peshës, tani synon MMA-n

Kevin Pannewitz ishte transferuar në Bundesliga, te Ëolsfsburg gjatë vitit 2012 si një mesfushor premtues 20-vjeçar. Por, kalimi te një klub i madh nga Hansa e ‘theu’ futbollistin dhe filloi ta nelizhonte karrierën e tij, shkruan Lajmi.net Filloi të pinte shumë, dhe pasi u zbulua në vitin 2013 skuadra gjermane ia ndërpreu kontratën. Pannewitz ndaloi…

Sport

31/03/2023 21:21

Kevin Pannewitz ishte transferuar në Bundesliga, te Ëolsfsburg gjatë vitit 2012 si një mesfushor premtues 20-vjeçar.

Por, kalimi te një klub i madh nga Hansa e ‘theu’ futbollistin dhe filloi ta nelizhonte karrierën e tij, shkruan Lajmi.net

Filloi të pinte shumë, dhe pasi u zbulua në vitin 2013 skuadra gjermane ia ndërpreu kontratën.

Pannewitz ndaloi duke konsumuar alkoolin dhe nisi të luante në ligat më të ulëta të futbollit gjerman. Por, pesha e tij shkoi duke u rritur deri në 139 kilogram.

Kështu që u detyra që gjatë vitit 2019 të pensionohet nga futbolli, por jo edhe nga sporti.

Ai tani synon të bahet luftëtar i MMA-s: “Dua t’u dëshmoj të gjithëve, dhe mbi të gjitha vetës se mrekullitë janë të mundshme”, tha ai që do të zhvilloj luftën e parë kundër një ish-futbollisti, Martin Fenin./Lajmi.net/