Historia e N.W.A ‘Straight Outta Compton’ përsëri kryeson Box Office (Foto)

Top 10 filmat më të shikuar të javës në Amerikë.

ShowBiz

23/08/2015 20:52

Filmi që po bën bujën në Amerikë kryeson edhe këtë javë si filmi më i shikuar.

Në të vërtetë, historia për rep grupin N.W.A sa po sjell paknaqësi tek autoritet e policisë në Amerikë aq edhe po pëlqehet, sidomos nga fansat të cilët po mbushin kinematë për dy javë rresht, transmeton Lajmi.net.

Kjo është java e dytë që ‘Straight Outta Compton’ që po mposht filmat si ‘Mission: Impossible – Rogue Nation’ dhe gjithë premierat tjera që janë dhënë. Këtë javë filmi ka mbledhë 26.7 milionë $, duke dërguar kështu shumën totale në 111.5 milionë $.

Në vendin e dytë qëndron MI5 me 11 milionë dollarë të mbledhura në javën e katërt të shfaqjen ndërsa premiera më e suksesshme e kësaj jave është filmi horror m e buxhet të ulët ‘Sinsister 2’.

Këta janë top 10 filmat e javës në Amerikë:

boxoffice - aug