Haradinaj përplaset me sigurimin e Kuvendit (FOTO – VIDEO)

Lajme

31/10/2015 12:58

Liderët opozitarë Visar Ymeri nga Vetëvendosje, Ramush Haradinaj nga AAK-ja dhe Fatmir Limaj i Nismes, janë penguar nga sigurimi i Kuvendit të Kosovës që të fusin brenda disa dosje ku në to shkruhej “Peticion”, raporton Indeksonline.

Haradinaj më pas është përplasur me sigurimin dhe ka arritur të hyjë me forcë brenda.

Ndërkohë opozita pati paralajmëruar mbajtjen e një konference në orën 12:30 në objektin e Kuvendit të Kosovës.