Haradinaj merr pjesë në varrimin e bashkëluftëtarit (Foto) – Lajmi.net
Haradinaj merr pjesë në varrimin e bashkëluftëtarit (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:54, 13 March 2018
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka dhënë lamtumirën e fundit bashkëluftëtarit Jetullah Qarri, i njohur si komandant “Guri”, i cili vdiq sot.

Haradinaj ka marrë pjesë në varrimin që u bë sot pasdite në Varrezat e Dëshmorëve në Grykë të Greiçevcit dhe ka postuar disa fotografi në faqen e tij në Facebook

“Lamtumira e fundit për bashkëluftëtarin Jetullah Qarri – komandant “Guri”. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!” ka shkruar Haradinaj.

Image may contain: 14 people, outdoor

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO