Haradinaj bashkë me Anitën vizitojnë Nexhmije Pagarushen pas daljes nga spitali – Lajmi.net
Haradinaj bashkë me Anitën vizitojnë Nexhmije Pagarushen pas daljes nga spitali
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:21, 11 July 2018
Kryeministri Ramush Haradinaj pas kthimit nga Samiti në Londër, ka vizituar ikonën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarushën, në banesën e saj.

Kryeminstri dhe bashkëshortja e tij, ka shkuar për vizitë te Nexhmije Pagarusha, e cila ka pësuar një lëndim trupor.

Kryemistri ka shkruar në Facebook se Pagarusha është shembull i forcës njerëzore përballë sfidave dhe do t’ia dalë edhe kësaj here.

Ky është postimi i plotë i kryeministrit:

Janë disa njerëz që çdo gjëje i japin shkëlqim dhe jetën e bëjnë më të bukur. E tillë është ikona e këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha.

Bashkë me Anitën, e vizituam sot në shtëpinë e saj tek po merr trajtim mjekësor pas një lëndimi dhe i uruam shërim të shpejtë.

Bylbyli i muzikës shqiptare ishte gjithmonë shembull i forcës njerëzore përballë sfidave dhe ajo do t’ia dalë edhe kësaj herë, me sukses.

E paçim dhe gjatë me shëndet!

RH

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO