Habiten mjekët: Lind foshnja me tri koka

21:47 | 21 Korrik 2019

Një ngjarje e rrallë ka shokuar Indinë dhe mbarë botën në 11 korrik të këtij viti, e cila së fundmi është bërë publike në medie.

Në një qendër shëndetësore në Indi, një foshnje ka lindur me tre “koka” duke habitur familjarët dhe stafin mjekësor, transmeton lajmi.net.

Mësohet se nëna e foshnjës kishte pasur dhimbje ekstreme në vendin e saj të punës, duke qenë në muajin e fundit të shtatzënisë.

Mjekët thanë se mamaja nuk kishte përjetuar ndonjë ndërlikim gjatë shtatzënisë, por se foshnja ka dy zgjatime të mëdha të formuara në skeletin e pasmë të kokës.

Mantelbardhët thanë se do të bëjnë një skanim të rezonancës magnetike (MRI) për të përcaktuar arsyet që shkaktuan anomalinë. /Lajmi.net/