Gruaja lufton me tigrin pasi ai i sulmoi dhinë e saj

Një grua 23-vjeçare indiane luftoi kundër një tigri të armatosur me asgjë tjetër përveç një shkop pasi kafsha sulmoi dhinë e saj.

Fun

06/04/2018 21:32

Rupali Meshram ishte duke shkuar te shtëpia e saj në shtetin perëndimor të Indisë të Maharashtrës, kur dëgjoi dhinë e saj që bërtiste, vetëm kur e pa veten ballë për ballë me llojin më të madh të maceve në botë.

Por Rupali nuk bëri panik. Duke kapur një shkop, ajo filloi të godiste tigrin. Nëna e Rupali Jijabhai nxitoi dhe u bashkua me të, më pas ajo largoi vajzën e saj. Në mënyrë të mrekullueshme, të dyja pësuan vetëm lëndime të lehta. Mjerisht, dhia nuk mbijetoi.

Rupali mori një fotografi të fytyrës së saj pas luftës, në të cilën ajo mund të shihet e mbuluar me gjak. Sulmi ndodhi javën e kaluar, por ka ardhur vetëm në dritë tani. Të dy gratë u trajtuan në spital. /Lajmi.net/