Gruaja e shoferit të vrarë do të padisë Teslën – Lajmi.net
Gruaja e shoferit të vrarë do të padisë Teslën
Autori: Lajmi.net AutoAuto & TekTeknologji 15:51, 12 April 2018
Ndërsa Tesla fajëson shoferin për aksident fatale, të afërmit e shohin makinen si fajtore.

Ndërsa hetimet për aksidentin vdekjeprurës Tesla vazhdojnë, bashkëshortja e shoferit të vrarë ka raportuar edhe njëherë probleme me autopilotin, si shkaku më i mundshëm i aksidentit.

Në një intervistë me ABC7 ajo theksoi se si burri i saj është ankuar disa herë në autopilotin e Teslas, duke i drejtuar ata në disa blloqe betoni që ndodheshin në skajin e rrugës.

Prandaj, ajo dëshiron të padisë Teslën – veçanërisht pasi kompania ka thënë se burri është fajtori i vetëm. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO