Golat, zgjidhja e Chelseas

Jose Mourinho dhe Chelsea kanë kthyer vëmendjen në Premierligë. Pas disfatës së befasishme nga Basel në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve të mërkurën, Special One dhe skuadra e tij kanë filluar të mendojnë për duelin me Fulhamin të shtunën. Chelsea ka bërë nismën më të dobët të një sezoni në dekadën e…

Sport

20/09/2013 14:14

Jose Mourinho dhe Chelsea kanë kthyer vëmendjen në Premierligë. Pas disfatës së befasishme nga Basel në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve të mërkurën, Special One dhe skuadra e tij kanë filluar të mendojnë për duelin me Fulhamin të shtunën.

Chelsea ka bërë nismën më të dobët të një sezoni në dekadën e fundit, duke fituar vetëm kundër Hull Cityt dhe Aston Villas kurse barazoi me Manchester Unitedin, ndërsa u mposht në Everton. Por, zgjidhja e Mourinhos është e thjeshtë.

“Ne duhet të shëmojmë gola”, deklaroi Mourinho për Chelsea TV.

“Kur nuk shënoni gola, jeni në telashe”, u shpreh ai. Mourinho është i pamposhtur në Stamford Bridge në 62 ndeshje të Premierligës.