Gjyqtari e ndihmoi Realin (Foto)?

Nëpër mediat spanjolle është vënë një konflikt mjaft i madh, pasi në një foto shihet qartë se Real Madridi është ndihmuar nga gjyqtari në takimin e djeshëm kundër Villarealit.

Sport

02/03/2015 11:34

Skuadra e Real Madridit është ndihmuar mjaft shumë nga gjyqtari i takimit të djeshëm, Gonzalez Gonzales.

Ronaldo u tërhoq nga një lojtar i Villarealit dhe gjyqtari kryesor i takimit nuk hezitoi të referojë penallti për skuadrën Mbretërore.

Sidoqoftë, një rast pothuajse i njëjtë ndodhi edhe në sezonin e Realit, kur lojtari i Villarealit,Bailly, u tërhoq nga Carvajal me dy duar, mirëpo gjyqtari nuk vendosi të akordojë penallti në të mirë të Nëndetëses së Verdhë.

Real