Gjithçka gati për finalen e Kupës së Italisë – Interi dhe Juventusi publikojnë formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Juventusit.

Sport

11/05/2022 20:25

“Derbi i Italisë”, siç njihet ndryshe kjo përballje, pritet të dhurojë spektakël me të dyja skuadrat të vendosura për të triumfuar në këtë kompeticion.

Interi paraprakisht eliminoi Milanin, ndërsa Juventusi e mposhti Fiorentinën.

Më poshtë, lajmi.net jua përcjell formacionet e të dyja skuadrave. /Lajmi.net/