Gjiganti i Ligës së Kampionëve gati të ofrojë 50 milionë euro për yllin e Arsenalit

16:21 | 20 Shtator 2021

Juventus thuhet se është i interesuar për sulmuesin e Arsenalit, Bukayo Saka.

Klubi italian thuhet se është gati të ofrojë rreth 50 milionë euro për anglezin, derisa e duan edhe bashkëlojtarin tjetër, Alexandre Lacazette, transmeton lajmi.net.

Saka është ndër talentët numër një në botë për momentin derisa është duke shkëlqyer te Arsenal.

Juventus është i interesuar për Saka dhe do t’i ofrojë mundësinë të garojë për trofetë e mëdhenj.

Fabrizio Romano në Here We Go, pranoi se situata e Sakas është duke u vëzhguar nga disa klube të interesuara.

Romano nuk përmendi ndonjë emër specifik, por Todo Fichajes, raporton se Juventusi e do 20-vjeçarin, pra Arsenal është i shqetësuar për të ardhmen e talentit.

Arsenal në dy ndeshjet e fundit ka arritur të arkëtojë pikët e plota në Premierligë./Lajmi.net/