Gjendet një person i vdekur në Vushtrri

Një person i moshës rreth 50 vjeçare është gjetur pa shenja jete të shtunën, në fshatin Dobërllukë të Vushtrrisë.

Lajme

14/05/2022 12:54

Për ngjarjen ka njoftuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Ilmi Prekazi.

“Sipas informatës së pranuar nga policia, në fshatin Dobërllukë të Vushtrrisë është një trup i gjakosur i një personi mashkull, i moshës rreth 50 vjeçare. Njësitë kompetente të Policisë menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes e po ashtu edhe emergjenca ka dalë në vendngjarje dhe ka konstatuar se trupi është pa shenja jete”, ka thënë Prekazi.

“Do të merren të gjitha veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të rastit. Për informata tjera ju njoftojmë me kohë”, ka përfunduar ai.