Gjëja që gjithmonë duhet të bëni para se të gatuani orizin, ia shton shijen atij – Lajmi.net
Gjëja që gjithmonë duhet të bëni para se të gatuani orizin, ia shton shijen atij
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 11:15, 16 April 2019
Rajs është një përbërës kyç në shumë nga dietat tona.

Është i lirë në çmim, nuk është i dëmshëm dhe është i lartë në fibra, kështu që rrallëherë mungon në kuzhinat familjare, transmeton lajmi.net.

Por, një kuzhinier ka zbuluar një truk të fshehtë që mund të ndihmojë në shtimin e shijes së orizit.

Ai thotë se çelësi i orizit të përsosur është larja e kokrrave para se t’i gatuani ato.

Por, ai rekomandon që nuk duhet të mjaftoheni me larjen e orizit vetëm një herë – ai bën thirrje që ta lani mbi 30 herë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO