Gabimet që bëjnë meshkujt me lëkurën e tyre gjatë dimrit – Lajmi.net
Gabimet që bëjnë meshkujt me lëkurën e tyre gjatë dimrit
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 19:34, 30 December 2018
Dimri është periudhë e tmerrshme për lëkurën tuaj.

Bora, shiu dhe të ftohtit janë shqetësimet e pakta tuaja, ndërsa lëkura juaj përthith lagështirën nga ajri dhe e bën atë të ndjehet e thatë dhe të zbardhet, transmeton lajmi.net..

“Jo vetëm alkooli që është një diuretik që e detyron ujin të dale jashtë trupit tonë, por edhe e bën më të vështirë për t’u rehidratuar më pas, kështu që do të mbeteni me lëkurë të thatë dhe të zbehtë dhe linjat tuaja të bukura e  rrudhat do të jenë më të dukshme falë mungesës e lëngjeve në lëkurën tuaj “, tha ekspertja e lëkurës Michaella Bolder për Elle.

Për fat të keq, shumë meshkuj ende nuk e dinë se çfarë mund të bëjnë për të luftuar këtë periudhë të lëkurës.

Business Insider në intervistë me ekspertin e lëkurës Jonas Öhman, i cili tregoi se çfarë gabojnë meshkujt përgjatë kësaj periudhe fragjile.

Ndiqeni listën e plotë:

– Përdorni moistruzerin e gabuar
– Nuk përdorni serum
– Thani lëkurën tuaj duke e larë shumë fytyrën me sapun
– Nuk përdorni shtresues të lëkurës
– Nuk kujdeseni për buzët dhe duart. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO