Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

“Rrëshqitja” e radhës nga Facebook, alarmon të gjithë përdoruesit

Facebook është padyshim platforma më e popullarizuar e rrjeteve sociale në botë, e përdorur nga përdoruesit e rinj e të moshuar....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Kurrë mos komentoni “amin” në Facebook

Çfarë ka të keqe të komentosh “Amin”? Asgjë, mund të thoni ju, por ka pasoja nëse komentoni kështu në Facebook....

12 February, 2019 Lexo më shumë

Instagrami ndërmerr këtë hap për parandalimin e vetëvrasjeve

Instagram ka rënë dakord të ndalojë imazhet grafike të lëndimeve të vetvetës, pasi u ngritën kundërshtime në Britani pas vetëvrasjes së një adoleshenti, babai i të cilit tha se platforma për ndarjen e fotografive dhe video kishte kontribuar në vendimin e vetëvrasjes të së ndjerit....

10 February, 2019 Lexo më shumë

Facebook Messenger sjell opsionin e fshirjes së mesazheve, pas dërgimit të tyre

“Hiq për të gjithë” do të jetë në dispozicion për 10 minuta pasi të keni dërguar një mesazh. ...

6 February, 2019 Lexo më shumë

Facebook po paguan fëmijët deri në moshën 13-vjeçare që ta instalojnë këtë aplikacion

Facebook ka vendosur që të paguajë të rinjtë për të instaluar një aplikacion për hulumtimin e rrjeteve sociale....

30 January, 2019 Lexo më shumë

Ndryshimi drastik që do sjellë Snapchat, nuk do t’iu pëlqejë fare

Snapchat po kërkon të lejojë fotografitë e dala në 'MyStory' të qëndrojnë më gjatë në aplikacion....

29 January, 2019 Lexo më shumë

Për të gjithë të apasionuarit e fotove, Instagrami ka një risi

Rrjetet sociale janë gjithmonë një pjesë e pazëvendësueshme në jetën e gjithsecilit, kjo për faktin se tashmë komunikimi përmes tyre është në nivele të larta....

27 January, 2019 Lexo më shumë

Bie WhatsApp nga përdorimi

Platforma e popullarizuar për biseda "Whatsapp" sapo ka rënë nga përdorimi....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Facebook me një veçori të re që mund të gëzojë popullin kosovar

Facebook ka paralajmëruar për lansimin e një veçorie të re të ashtuquajtur "Community Actions"....

21 January, 2019 Lexo më shumë

WhatsApp me këtë ndryshim për luftën kundër lajmeve të rreme

Ndryshimi që së fundmi ka sjellë platforma popullore për biseda "WhatsApp" mund të mos iu pëlqejë disa nga përdoruesve....

21 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO