France Football: Ky është mbrojtësi më i mirë në botë

21:05 | 30 Tetor 2016

Sergio Ramos është mbrojtësi më i mirë në botë sipas ‘France Football’.

Në një sondazh të organizuar nga magazina franceze, Sergio Ramos është votuar si mbrojtësi më i mirë në botë me 18 për qind të votave, duke lënë pas Silvan me 16 për qind, Jerome Boatengun e Bayernit dhe Leonardo Bonuccin me nga 10 për qind, përcjell lajmi.net.

Mbrojtësit tjerë që ishin pjesë e këtij sondazhi, janë edhe Laurent Koscielny, Pepe, Diego Godín, Giorgio Chiellini, Gerard Piqué, Mats Hummels, Andrea Barzagli, Marcelo, David Alaba, Javier Mascherano, Philipp Lahm, Jordi Alba.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.