Franca dëbon huliganët rusë që u përfshinë në përleshje gjatë ‘Euro 2016’

Shteti i Francës i ka dëbuar tifozët huliganë rusë  të cilët u përfshinë në një përleshje shokuese me tifozët anglezë të Euro 2016.

Bota

14/06/2016 10:45

Fillimi i kampionatit evropian është prishur nga dhuna në mes të mbështetësve anglezë dhe rusë, shkruan Dailymail, transmeton lajmi.net.

Nga kjo, gjashtë tifozë anglezë janë arrestuar gjatë ditës së djeshme për shkak të pjesëmarrjes së tyre në rrahje.

Të dyja shtetet, Rusia dhe Anglia janë kërcënuar me përjashtim nga finalet e verës nëse do të ketë përleshje të tjera si kjo.

Ndeshja e dytë e Rusisë përballë Sllovakisë në Lille do të jetë në ora 14 të së mërkurës./lajmi.net

352A210300000578-3640021-The_streets_of_Marseille_were_littered_with_broken_bottles_and_c-a-39_1465863006740 353DB2B300000578-3640424-Another_moment_shows_three_Russian_thugs_smash_chairs_off_the_he-a-14_1465891703922 353DB2CB00000578-3640424-Russian_thugs_are_seen_punching_an_English_fan_repeatedly_and_ki-a-12_1465891691228 352B60AE00000578-3640424-Russian_fans_waved_flares_in_the_terraces_last_night_both_Russia-a-10_1465891648730 352ADAB800000578-0-image-a-9_1465890848081