Fotoja që tregon se Khabib luftoi me këmbë të thyer

Khabib Nurmagomedov përsëri la publikun sportiv pa koment pasi mposhti me lehtësi Justin Gaethje.

Sport

27/10/2020 11:11

Ai i dha fund Gaethje në raundin e dytë dhe kështu arriti një fitore të re, dhe pastaj njoftoi se kjo ishte lufta e tij e fundit në karrierë, përcjell lajmi.net.

Pas luftës, kreu i UFC, Dana White, u trondit nga deklarata se Khabib luftoi me një këmbë të thyer. Nëse ka pasur ndonjë që nuk beson, Kabib tani e ka provuar atë.

Dy javë më parë, Khabib theu gishtin e këmbës dhe e fotografoi në mënyrë që ta postonte pas luftës.

Khabib nuk donte ta përmendte atë para luftës në mënyrë që të mos arsyetohej në rast humbje. /Lajmi.net/