Fotografitë më qesharake të kafshëve të egra

20:20 | 13 Nentor 2019

Fotografia fituese duket mjaft e dhimbshme.

Fotografia fituese u regjistrua nga Sarah Skinner në Botsuana dhe ne shohim një luaneshë ‘duke luajtur’, transmeton lajmi.net.

Sarah thotë se të gjithë duhet të bëjmë çmos për të ruajtur botën e kafshëve të egra për brezat e ardhshëm.

Ajo shton se luanesha vazhdimisht vazhdoi të “krenohej” me luanin më të vjetër pasi i fotografoi.

Shikoni disa nga finalistët më poshtë. /Lajmi.net/