Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Foto që po habit të gjithë, a po lundron kjo anije në qiell?

21:36 | 3 Mars 2021

Një burrë i hutuar ka kapur një iluzion optik mahnitës që tregon një anije të madhe që duket se noton nëpër qiell.

Colin McCallum vuri re anijen e kuqe që dukej pezull mbi horizont ndërsa udhëtonte nëpër det të premten. Në fillim i befasuar, ai filmoi pamjen e pazakontë, para se të mësonte se si ishte krijuar iluzioni optik.

Bashkuar me këtë, pjesa e ujit më afër bregut duket më e errët pasi është në hije sesa pjesa më larg. Anija është zhytur në ujë, por në vend të kësaj duket si një anije e cekët që fluturon mbi horizont.

Colin nga Turriff, Aberdeenshire, ndau klipin dhe imazhet e tij në Facebook më vonë atë ditë. Përdoruesit e mediave sociale mbetën të tronditur nga pamjet, me disa që e përshkruanin atë si “të çuditshëm”.