Forrmacioni i Shqipërisë kundër Portugalisë

Kombëtarja e Shqipërisë pritet të zbarkojë në “Elbasan Arena”, me pothuajse të njejtin formacion startues si kundër danezëve.

Sport

06/09/2015 14:36

Dilemat e vetme të De Biasit janë inkuadrimi i Elseid Hysajt në krahun e djathtë dhe Ergys Kaçes në mesfushë.

Hysaj nuk ka stërvitur me Kombëtaren, mirëpo seanca e pasdites do të provojë nëse lojtari është i gatshëm për t’u paraqitur ndaj luzitanëve. Ndryshimi tjetër mund të jetë Ergyc Kaçe i cili po kalon nëpër një formë të mrekullueshme., transmeton Panorama Sport.

Pjesa tjetër e ekipit pritet të jetë e njejtë si ndaj sfidës me danezët.