Të Infektuar: 71.344

Të Shëruar: 61.014

Të Vdekur: 1.627

Formacioni zyrtar i Dortmundit për ndeshjen ndaj Mainz

14:35 | 16 Janar 2021

Borussia Dortmund do të luajë ndeshjen e ardhshme në Bundesliga ndaj Mainz.

Me një ndeshje më pak sesa Union Berlin dhe Bayer Leverkusen, Dortmund janë të pozicionuar në vendin e pestë me 28 pikë.

BVB janë rikthyer të fitorja dhe janë duke kaluar nëpër një formë të mirë, e me një fitore eventuale do të ngjiteshin në vendin e dytë, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, Mainz është në vendin e fundit në tabelë me vetëm gjashtë pikë.

Formacioni zyrtare:

Dortmund: Burki; Guerreiro, Hummels. Zagadou, Meunier, Can, Bellingham, Brandt, Sancho, Reus, Haaland./Lajmi.net/